Ανακοίνωση- Αγιασμός Σχ. Έτους 2021-2022

Ο Aγιασμός για το νέο σχολικό έτος θα πραγματοποιηθεί στο σχολικό μας συγκρότημα, τη Δευτέρα 13/09/2021 και ώρα 08:30 π.μ.

Παρακαλούμε για την έγκαιρη προσέλευση των μαθητών/τριών στις 08:00-08:15 π.μ. υποχρεωτικά με μάσκα προστασίας καθώς και με τη βεβαίωση πραγματοποίησης του selftest, η οποία θα ελέγχεται κατά την είσοδο των μαθητών στο σχολείο.

Οι γονείς, λόγω της κατάστασης θα παραμείνουν εκτός της αυλής, με εξαίρεση τους γονείς της Α΄τάξης, οι οποίοι θα εισέλθουν με τα παιδιά τους στο κιόσκι για τον χωρισμό των τμημάτων.

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν περίπου στις 09:15 π.μ.

(Τα παιδιά θα παραλάβουν τα βιβλία την επόμενη ημέρα 14/09/2021 κατά την οποία θα διεξαχθούν κανονικά τα μαθήματα, με πρωινή ζώνη και ολοήμερο).

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΛΑΜΠΡΟΣ ΤΑΚΗΣ